Regulamin

REGULAMIN SKLEPU INTERNETOWEGO Elmot24.pl

Właścicielem sklepu internetowego elmot24.pl jest firma

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Sklep internetowy Elmot24.pl prowadzi sprzedaż towarów poprzez sieć Internet.
2. Sklep zgodnie z ogólną zasadą w ustawie o ochronie danych osobowych przetwarza je wyłącznie w celu wystawienia faktury, rachunku lub prowadzenia sprawozdawczości finansowej.
3. Wszystkie produkty oferowane w sklepie Elmot24.pl są fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.
4. Zdjęcia przedstawione na stronie Elmot24.pl mogą nieznacznie odbiegać od rzeczywistego wyglądu produktów.

II. ZAMÓWIENIA

4. Złożenie zamówienia jest równocześnie deklaracją zapoznania się z regulaminem sklepu internetowego oraz jego pełnej akceptacji.
5. Po złożeniu zamówienia Klient dostaje potwierdzenie drogą elektroniczną bądź telefoniczną w ciągu 24 godzin w przypadku dni roboczych.
6. Zamówienie nie zostanie zrealizowane w wypadku podania niewłaściwych bądź niekompletnych danych przez zamawiającego.
7. Realizacja zamówienia rozpoczyna się w momencie zaksięgowania wpłaty w przypadku płatności przelewem, zaś w przypadku płatności za pobraniem w chwili złożenia zamówienia w sklepie internetowym (przez koszyk lub złożonym mailowo po uprzednim uzgodnieniu ze sprzedawcą).
8. Wysyłka towarów następuje w przeciągu maksymalnie do 2 dni roboczych od rozpoczęcia realizacji zamówienia.
9. Zamówienie zostanie zrealizowane pod warunkiem, że towar zamówiony znajduje się na magazynie lub u dostawców sklepu. W przeciwnym wypadku Klient jest informowany o zaistniałej sytuacji i podejmowane są rozmowy na temat dalszej realizacji zamówienia (przedłużenie czasu realizacji bądź anulowanie zamówienia).

III. WARUNKI ORAZ KOSZTY DOSTAWY

11. Dostawa towaru odbywa się w wybrany przez Klienta sposób (kurier lub odbiór osobisty w siedzibie firmy).
12. Odbiór przesyłki od firmy kurierskiej musi być potwierdzony pisemnym pokwitowaniem. Z chwilą dokonania pokwitowania, na Kupującego przechodzi prawo własności produktu oraz wszelkie ryzyka związane z jego posiadaniem i użytkowaniem, a w szczególności ryzyko utraty lub uszkodzenia.
13. Nabywca jest zobowiązany dokonać oględzin towaru w momencie odbioru oraz złożyć podpis na stosownym dokumencie potwierdzającym jego odbiór. Po odbiorze towaru i złożeniu podpisu na stosownym potwierdzeniu, firma Elmot nie ponosi odpowiedzialności za widoczne uszkodzenia mechaniczne stwierdzone w późniejszym terminie.
14. Cena wysyłki firmą kurierską w zależności od rodzaju płatności wynosi odpowiednio 16,00 złotych brutto przy płatności przelewem oraz 20,00 złotych brutto przy płatności za pobraniem. Z uwagi na specyfikę towaru (waga, gabaryty), potwierdzamy koszt dostawy każdorazowo przed wysyłką.
15. Istnieje możliwość zakupów hurtowych – warunki uzgadniane indywidualnie.
16. Cena przesyłki zagranicznej – ustalana indywidualnie.

IV. PŁATNOŚCI ORAZ FAKTURY

17. Obowiązują trzy rodzaje płatności za zamówione towary:
a. zwykły przelew bankowy ( wydłuża czas transakcji )
Prosimy o wpłatę bezpośrednio na nasz konto bankowe. Proszę użyć numeru zamówienia jako tytuł płatności. Twoje zamówienie nie zostanie wysłane dopóki wpłata nie zostanie zaksięgowana na naszym koncie.
b. za pobraniem – płatność uiszczana jest przy odbiorze towaru.
c. przelewy przez Tpay.com (Szybkie i bezpieczne płatności)
18. Dla stałych Klientów możliwość odroczenia płatności (ustalana indywidualnie).
19. Firma wystawia faktury:                                                                                                                                                               a.Klient kupując przez internet wyraża  zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną  faktur  oraz faktur korygujących, wystawionych przez operatora sklepu internetowego.

V. REKLAMACJE, GWARANCJA

20. Wszelkie produkty sprzedawane przez sklep Elmot24 są produktami fabrycznie nowymi i sprawnymi (z wyjątkiem produktów umieszczonych w kategorii “produkty używane”). Produkty posiadają gwarancję producenta lub importera, obowiązującą na terenie Polski. Szczegółowe warunki realizacji gwarancji są określone w druku gwarancji wystawionej przez gwaranta oraz na życzenie mogą zostać wysłane przed zakupem pocztą elektroniczną.
21. Nabywca ma prawo do zwrotu towaru bez podania przyczyny w terminie 14 dni od otrzymania tego towaru, zgodnie z Ustawą o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny z dnia 2 marca 2000 roku. formularz-zwrotu-towaru
22. W przypadku towarów wadliwych, uszkodzonych fabrycznie bądź niekompletnych gwarantujemy ich wymianę na towar wolny od wad, pod warunkiem zgłoszenia uszkodzenia w terminie 5 dni roboczych od daty otrzymania przesyłki. W przypadku wyczerpania zapasów, sklep gwarantuje zamianę na inne produkty bądź ekwiwalent pieniężny w wysokości zamówionego towaru.
23. Jeżeli po otrzymaniu towaru Klient zauważy w nim wady techniczne lub inne niesprawności towar w ramach reklamacji, należy odesłać wraz z paragonem, fakturą zakupu oraz kartą gwarancyjną na adres:
Koszty wysyłki reklamowanego towaru pokrywa Kupujący.
24. Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń towaru powstałych wskutek:
– standardowego zużycia eksploatacyjnego
– eksploatacji niezgodnie z instrukcją obsługi (w tym niewłaściwego zasilania) lub jego przeznaczeniem,
– awarii, uszkodzeń lub zniszczeń spowodowanych zaniedbaniem, umyślnym uszkodzeniem, niewłaściwym przechowywaniem lub eksponowaniem towaru w warunkach nieodpowiadających jego właściwościom (wilgotność, temperatura, zalanie cieczą, zapiaszczenie, inne zanieczyszczenia),
– uszkodzeń mechanicznych nie wynikających z wady materiałowej towaru
– w wyniku zużycia produktu wynikającego z jego normalnej eksploatacji,
– usunięcia numerów umożliwiających identyfikację produktu,
– zwarcia instalacji elektrycznej lub elektronicznej,
– nieprawidłowego montażu lub montażu przy użyciu nieprawidłowych narzędzi,
– uszkodzeń mechanicznych, spowodowanych działaniem z zewnątrz m. in. podczas transportu. Prosimy uprzejmie o sprawdzenie paczki w obecności kuriera.
25. W przypadku uszkodzenia towaru w trakcie eksploatacji w okresie gwarancyjnym prosimy o kontakt telefoniczny, przed wysyłką towaru w ramach gwarancji.
26. Sprzedający oświadcza, że produkty sprzedawane w sklepie internetowym Elmot24 są nowe i objęte gwarancją producenta lub importera.
27. Uprawnienia z tytułu gwarancji należy wykonywać zgodnie z warunkami zamieszczonymi na karcie gwarancyjnej i we wskazanej w niej sieci serwisowej. Listy punktów serwisowych znajdują się również na stronach producentów.

VI. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

28. Sklep działa zgodnie z wymogami Ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych. Dostęp do danych osobistych ma jedynie firma Elmot, która nie odstępuje tych informacji podmiotom trzecim. Wszyscy Klienci mają dostęp do swoich danych – mogą je weryfikować, modyfikować i usuwać. Firma Elmot zastrzega sobie prawo do wykorzystania danych kontaktowych w celach własnych badań marketingowych bądź wysyłania materiałów promocyjnych.
29. Zawartość Sklepu internetowego nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego art. 543. Wszelkie informacje na temat towaru w ofercie Sklepu są zgodne z danymi katalogowymi producentów. Sklep zastrzega sobie prawo do ewentualnych błędów.
30. W sprawach nieuregulowanych powyższym dokumentem stosuje się odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego.
31. Rejestrując się do sklepu lub składając zamówienie Klient akceptuje powyższy regulamin.